Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

ubezpieczenia podróżnego

18.12.2014

Alicja Hamkało

Zwierzę w podróży, czyli dodatkowy bonus ubezpieczenia podróżnego

Ubezpieczenie podróżne może zabezpieczyć nie tylko na wypadek naszej choroby, ale także na wypadek choroby czy wypadku naszego pupila.

Opiekunowie psów i kotów przed urlopami stoją przed dylematem: zabrać ze sobą zwierzę, oddać je do hotelu dla czworonogów, poprosić kogoś o opiekę, czy po prostu zostać z pupilem w domu. Wyjazd na wakacje w towarzystwie czworonoga często jest najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba liczyć się z tym, że nasz pupil na wakacjach może zachorować. Psy i koty często są delikatniejsze niż myślimy i niekoniecznie dobrze znoszą podróże i zmianę klimatu. Nawet jeśli są zaprawione w wyjazdach, to i tak istnieje ryzyko, że zachorują lub dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, tak jak to ma miejsce w przypadku człowieka.

W Polsce mamy swoje ulubione lecznice, często weterynarze dają zniżki stałym klientom, a i tak choroba zwierzęcia potrafi zrujnować budżet. Jeszcze gorzej może być wtedy, gdy pies czy kot rozchoruje się nam w czasie podróży zagranicznej. W Europie Zachodniej leczenie zwierząt jest droższe niż w Polsce i koszty związane z badaniami, zabiegami czy pobytem w klinice mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oprócz tego nawet najlepiej pilnowane zwierzę może narozrabiać, np. niszcząc tapicerkę w pokoju hotelowym czy drąc ubranie przechodniowi. W takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do wypłacenia odszkodowania.

 

Co daje polisa?

Przed tymi wydatkami możemy się zabezpieczyć, kupując w TU Europa polisę turystyczną obejmującą ubezpieczenie psów i kotów podczas podróży zagranicznej. Z ubezpieczenia podróżnego obejmującego ochronę zwierzęcia otrzymamy zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego, poniesionych na niezbędne z medycznego punktu widzenia leczenia psa lub kota w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, ubezpieczenie assistance oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez naszego czworonoga.

Nie wszystkie koszty jednak uda się zrekompensować w ramach ubezpieczenia podróżnego, a tylko te, o których mowa w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Są tam zawarte oczywiście pewne limity, jednak zostały one określone na tyle wysoko, że powinny pokryć wszystkie wydatki związane z nagłym zachorowaniem psa lub kota w podróży.

 

Ubezpieczony może liczyć na zwrot kosztów:

  • leczenia weterynaryjnego pupila, niezbędnego z punktu widzenia medycznego, związanego z zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem,

  • transportu psa lub kota do kliniki lub ambulatorium w związku z ich nagłym zachorowaniem bądź nieszczęśliwym wypadkiem,

  • uśpienia zwierzęcia w związku z jego nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Opiekun zwierzęcia może też otrzymać świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu śmierci psa lub kota na skutek nagłego zachorowania nieszczęśliwego wypadku w limicie do wysokości 250 euro. Suma ubezpieczenia wynosi 500 euro.

Oprócz tego opiekun zwierzęcia może liczyć na dostęp do telefonicznego całodobowego centrum pomocy oraz na informacje o sieci placówek weterynaryjnych i rezerwację wizyty psa lub kota.

 

Gdy zwierzę wyrządzi szkodę

Jeżeli nasz kot lub pies coś zniszczy albo komuś zrobi krzywdę, możemy liczyć na to, że TU Europa wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie z ubezpieczenia podróżnego. Wysokość odpowiedzialności ubezpieczyciela w odniesieniu do jednego i wszystkich zdarzeń szkodowych powstałych w okresie ubezpieczenia wynosi 2 000 euro, jednak w przypadku szkód rzeczowych nie więcej niż 400 euro. Szkody rzeczowe to takie, kiedy jakiś przedmiot został zniszczony czy uszkodzony, w przeciwieństwie do szkód osobowych, które dotyczą uszczerbku na zdrowiu człowieka.

Ubezpieczenie podróżne obejmujące psa i kota dla opiekunów zwierząt jest więc nie do przecenienia i w razie nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem zwierzęcia uchroni opiekuna czworonoga przed poważnymi wydatkami.

Aut. Alicja Hamkało  • kociatka 21-03-17 15:03:10
    podam bardzo ciekawy przypadek: http://www.eporady24.pl/prawo_do_opieki_nad_zwierzeciem,pytania,4,47,7149.html ludzie często chcą dobrze dla zwierząt, ale środki wybierają nie te... jak oni mogli bez ubezpieczenia oddać komuś kota - i to jeszcze przygarniętego wcześniej ze schroniska? niestety nie wiem jak sprawa się skończyła bo link to nie blog czy forum tylko jakieś porady. niemniej ciekawy przypadek prawda?

Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE: