Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

ubezpieczenie zwierząt

05.08.2015

Tomasz Janas

Wakacje z pupilem. Jakie ubezpieczenie zwierząt kupić, gdy wyjeżdżamy z psem lub kotem?

Oferta ubezpieczeń podróżnych dla czworonożnych turystów na polskim rynku nie jest bogata. Ale w TU Europa możemy kupić polisę, która zapewni ochronę naszemu pupilowi podczas podróży zagranicznej.

Opiekun psa lub kota, który chce zabrać zwierzę na zagraniczne wakacje, powinien zatroszczyć się o komplet szczepień i książeczkę zdrowia swojego pupila. Potrzebny będzie także paszport dla zwierzaka oraz chip. Oprócz tego każde państwo ma własne wymagania co do warunków przewozu zwierząt – koniecznie trzeba je sprawdzić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przykładowo: we Włoszech zabronione jest przemieszczanie psów i kotów w wieku poniżej 3 miesiąca życia nieszczepionych przeciwko wściekliźnie, w Hiszpanii nie można podróżować z psem komunikacją miejską, a przed wyjazdem do Szwecji obowiązkowe jest nie tylko szczepienie przeciwko wściekliźnie, ale też badanie w kierunku określenia poziomu przeciwciał dla wirusa wścieklizny po upływie od 120 do 365 dni od szczepienia.

Ubezpieczenie zwierząt

Oprócz wymaganych przepisami dokumentów warto zabrać ze sobą polisę dla zwierzęcia. Dobre ubezpieczenie zapewni zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego w razie nagłej choroby lub wypadku psa albo kota, a także ochroni nas przed koniecznością wypłacania odszkodowania, jeśli nasz pupil narobi szkód.

Z punktu widzenia opiekuna zwierzęcia największe znaczenie ma możliwość leczenia psa lub kota w sytuacji, gdy zachoruje albo będzie miał wypadek. A koszty leczenia weterynaryjnego za granicą często są bardzo wysokie i wydatek kilkuset euro na leczenie psa z zatruciem pokarmowym czy kota z zapaleniem trzustki może obciążyć nasz wakacyjny budżet.

Każdy chciałby tego uniknąć, ale niestety, czasem opiekun psa lub kota staje przed koniecznością uśpienia swojego ulubieńca w celu skrócenia mu cierpień. Jeśli dojdzie do tego w czasie zagranicznego urlopu, to oprócz bólu związanego z trudną sytuacją czekają nas spore wydatki. Dobre ubezpieczenie zwierząt zapewni finansowe zabezpieczenie także na ten wypadek.

Gdy zwierzę nabroi

Istotnym elementem dobrej polisy turystycznej dla zwierząt jest ubezpieczenie OC, które sprawi, że w razie wyrządzenia szkody przez naszego pupila odszkodowanie wypłaci zakład ubezpieczeń.

Za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada jego opiekun. A jaką mamy gwarancję, że nasz spokojny w domu kotek nie zestresuje się i pod wpływem stresu nie zniszczy hotelowych zasłonek, firan czy tapicerowanych mebli? Albo czy nasz pies nie stratuje rabatek czy też, co gorsza, nie poturbuje przypadkowego dziecka?

Ubezpieczenie zwierząt w podróży, dostępne jako opcja do ubezpieczeń turystycznych Travel World i Sport&Fun TU Europa, zagwarantuje ochronę w takich przypadkach. Polisa zapewni także świadczenie na wypadek śmierci psa lub kota oraz pomoc assistance, w ramach której można liczyć na dostęp do telefonicznego całodobowego centrum pomocy oraz na informacje o sieci placówek weterynaryjnych i rezerwację wizyty dla pupila.

Aut. Tomasz JanasAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE:
 • 04.11.2015

  Tomasz Janas

  Kategoria: turystyka i podróże

  Do Azji ze szczególną ochroną

  Do Azji Azja to największa część świata, zdumiewająca i pełna kontrastów, różnorodnych języków, religii i kultur. Może być zarówno piękna, jak i niebezpieczna. Wyprawa w ten rejon to poważne przedsięwzięcie dla każdego turysty. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na zimną Syberię, czy decydujemy się odwiedzić największe pustynie świa ...

     TAGI: Do Azji