Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

kosztów rezygnacji

30.12.2015

Alicja Hamkało

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – kiedy warto je wykupić?

Nagła zmiana planów może zdarzyć się każdemu. Pół biedy, jeśli stanie się to z wyprzedzeniem. Ale co zrobić, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a w ostatniej chwili musimy zrezygnować z opłaconej wycieczki?

Coraz większym powodzeniem cieszą się w Polsce ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Do niedawna były to głównie polisy powiązane z ubezpieczeniami turystycznymi. Umożliwiają one odzyskanie 100 proc. wpłaconych środków, gdy nie możemy zrealizować zakupionej imprezy turystycznej, biletu podróżnego czy noclegu z różnych powodów m.in. nagłej choroby, nieszczęśliwego wypadku, śmierci osoby bliskiej, utraty pracy.

Ubezpieczyciele pomyśleli też o bardziej skomplikowanych sytuacjach. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może obejmować  kradzież pojazdu należącego do ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, otrzymanie przez nich wezwania do sądu, wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego, a nawet otrzymanie przez ubezpieczonego lub współuczestnika podróży informacji z sądu o rozpoczynającym się postępowaniu rozwodowym.

Ubezpieczeniem objęte są wówczas: rezygnacja lub przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulowanie biletu lotniczego, promowego, kolejowego bądź autobusowego czy anulowanie noclegu.

Na co warto zwrócić uwagę, planując zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji? Przede wszystkim ważne jest, z jakiego powodu możemy ubiegać się o zwrot poniesionych środków. Wiele towarzystw, m.in. TU Europa proponuje swoim klientom różne warianty takiego ubezpieczenia. Najtańsze polisy działają tylko w określonych w umowie przypadkach. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że jesteśmy chronieni w bardzo szerokim zakresie, warto rozważyć nieco droższą wersję, w której znajduje się „inny możliwy do udokumentowania powód rezygnacji”. Przed zawarciem umowy polisy warto zatem zastanowić się, które przypadki rzeczywiście mogą nam się zdarzyć.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji? Pozwala nam to przede wszystkim na wcześniejszą rezerwację biletów, noclegów itp. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdobyć najlepsze miejsca, a często także zapłacić mniej niż ci, którzy decydują się w ostatniej chwili. Chroni nas to też przed gorączkowym poszukiwaniem w ostatniej chwili kogoś, kto odkupi od nas wycieczkę czy bilet lotniczy, nawet za bezcen.

 

   TAGI: kosztów rezygnacji
Aut. Alicja HamkałoAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE:
 • 30.03.2016

  Alicja Hamkało

  Kategoria: ubezpieczenia

  Singielka a polisa na życie

  polisy To, że nie masz męża i dzieci nie oznacza, że nie musisz o siebie dbać. I nie mówimy tu o wyglądzie zewnętrznym. Chodzi o przewidywanie różnych zdarzeń, które mogą się przytrafić niezależnie od statusu rodzinnego i zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Bo kto powiedział, że polisa na życie jest tylko dla rodzin? ...

     TAGI: polisy