Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

ubezpieczenie NNW

19.10.2016

Tomasz Janas

Jesienne wędrówki po Polsce – czy warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zapewni odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Dzięki tej polisie po pechowym wypadku będziesz miał pieniądze pozwalające na pokrycie wydatków związanych z nieszczęśliwym zdarzeniem, np. złamaniem nogi czy ręki.

Po Beskidach, Bieszczadach, Sudetach i Tatrach jesienią wędruje sporo turystów ceniących sobie niezatłoczone góry tonące w złotych barwach późnej jesieni. Wycieczki górskie bywają jednak niebezpieczne. Media bardzo często donoszą o nieszczęśliwych wypadkach na górskich szlakach. Poślizgnięcie na liściach i złamanie nogi, upadek z mokrej skały, kontuzje kolan na oblodzonych ścieżkach – taki wypadek może przydarzyć się każdemu.

Pomoc ratowników górskich jest w Polsce nieodpłatna, podobnie jak publiczna służba zdrowia, ale po wypadku trzeba liczyć się z tym, że limity świadczeń NFZ na rehabilitację na ten rok mogą być już wykorzystane i jedyną alternatywą pozostaną usługi płatne. Ponadto konieczność pozostawania na zwolnieniu lekarskim wiąże się z obniżeniem dochodów. Na wypadek nieszczęśliwego wypadku warto więc się ubezpieczyć.

Przydatne ubezpieczenie NNW

Jeżeli lubisz górskie wędrówki i niestraszna Ci październikowa aura, pomyśl o kupieniu odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie NNW zapewni Ci świadczenie pieniężne na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną i niezależną od woli ubezpieczonego, w wyniku czego doznał on uszkodzenia ciała. Może to być przykładowo złamanie ręki, wybicie zęba czy skręcenie kostki. Odszkodowanie stanowi określony procent sumy ubezpieczenia, odpowiadający procentowi trwałego uszczerbku na zdrowiu określanemu w tabeli, w której każdemu rodzajowi trwałego uszczerbku na zdrowiu jest przyporządkowany konkretny procent sumy ubezpieczenia.

Jeżeli obawiasz się o to, że wyrządzisz komuś szkodę, np. przypadkowo potrącisz go na szlaku i w efekcie zwichnie on kolano, powinieneś dokupić ubezpieczenie OC. Dzięki temu ubezpieczyciel pokryje wyrządzone przez Ciebie szkody. Z kolei troska o plecak i jego zawartość powinna skłonić Cię do kupienia ubezpieczenia bagażu, które przyda się np. wtedy, gdy podczas upadku zniszczysz rzeczy, które zabrałeś ze sobą w drogę.

Na przygranicznych szlakach

Jeżeli planujesz wycieczki w pobliżu granicy, to ważne jest, żeby ubezpieczenie NNW zadziałało także wtedy, gdy wybierzesz się na wędrówki u naszych sąsiadów albo przypadkowo przekroczysz granicę, kiedy zgubisz drogę.

Z tego powodu także ochronę warto rozszerzyć o ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa, które zapewni zwrot kosztów poniesionych przez zagraniczne służby ratunkowe, jeśli będą one udzielać Ci pomocy. U nas GOPR i TOPR ratują turystów nieodpłatnie, za granicą natomiast za taką pomoc trzeba zapłacić, a koszty te przeważnie są niemałe. Dzięki polisie unikniesz tych wydatków.

 

   TAGI: ubezpieczenie NNW
Aut. Tomasz JanasAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE: