Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

rehabilitacja ubezpieczenie

05.10.2016

Tomasz Janas

Wypadek na wakacjach – kiedy można korzystać z rehabilitacji na koszt ubezpieczyciela?

Planujesz aktywne wakacje? Pomyśl o tym, żeby polisa turystyczna obejmowała leczenie oraz rehabilitację po powrocie z podróży zagranicznej. Dzięki temu unikniesz wielomiesięcznych kolejek i wydatków na wizyty u specjalistów.

Marek wyjechał w Dolomity, żeby pochodzić po górach. Miał pecha, trzeciego dnia podróży zsunął się po zboczu tak niefortunnie, że zerwał więzadło w kolanie. Dzięki polisie turystycznej obejmującej koszty leczenia i ratownictwa nie płacił za transport helikopterem do szpitala oraz za leczenie we Włoszech. Do Polski wrócił z nogą w stabilizatorze.

Po powrocie okazało się, że odzyskanie pełnej sprawności jest możliwe po operacji oraz długotrwałej rehabilitacji. Marek liczył na zabiegi w ramach NFZ, ale dowiedział się, że czas oczekiwania wynosi aż 5 miesięcy. Zdecydował się więc na prywatne wizyty, które łącznie kosztowały ponad 2 tys. zł. Pechowy pacjent nie pomyślał o tym, żeby ochroną ubezpieczeniową objąć leczenie i rehabilitację po powrocie do Polski, więc wszystkie wydatki musiał pokryć z własnej kieszeni.

Niedoceniane ubezpieczenie

Kupując polisę turystyczną wiemy, że musi ona zapewniać pokrycie kosztów leczenia. Dzięki temu nie będziemy sami płacić za leczenie w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku podczas podróży zagranicznej, ale zrobi to za nas ubezpieczyciel.

Tymczasem wydatki na leczenie to nie tylko koszty udzielenia pomocy w nagłych wypadkach. Bardzo często leczenie trzeba kontynuować po powrocie do Polski i bywa, że tu właśnie zaczynają się schody. Wielomiesięczne oczekiwanie na wizytę u specjalisty jest szczególnie dotkliwe, gdy po wypadku mamy ograniczoną sprawność. Wtedy często jedynym rozsądnym rozwiązaniem są wizyty prywatne. Z tego powodu warto pomyśleć o tym, żeby polisa turystyczna obejmowała leczenie i rehabilitację po powrocie z podróży zagranicznej, dzięki czemu z zabiegów będzie można korzystać na koszt ubezpieczyciela, unikając wielomiesięcznych kolejek do specjalistów przyjmujących w ramach NFZ.

Rehabilitacja na koszt ubezpieczyciela

Takie ubezpieczenie zapewnia TU Europa. Jeśli ucierpimy w wypadku, po powrocie z wojaży do Polski będziemy mogli skorzystać nie tylko z pomocy lekarzy, badań diagnostycznych i zabiegów ambulatoryjnych, ale też rehabilitacji.

Odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmuje organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji stacjonarnej pod warunkiem, że ubezpieczony przebywał w szpitalu w związku z leczeniem następstw nieszczęśliwego wypadku i uzyskał skierowanie na rehabilitację stacjonarną od lekarza prowadzącego leczenie. Ubezpieczyciel pokryje koszty świadczeń bezpośrednio na konto placówki medycznej, która udzieliła danego świadczenia.

Aut. Tomasz JanasAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE: