Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

ubezpieczenie imprezy

15.02.2017

Alicja Hamkało

Ubezpieczenie imprezy - kiedy warto kupić polisę?

Na imprezach – nie tylko tych podwyższonego ryzyka – mogą zdarzyć się niespodziewane incydenty, w efekcie których będziemy zmuszeni wypłacić odszkodowanie. Dlatego warto pomyśleć zawczasu o ubezpieczeniu organizowanej imprezy.

 

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie musi wykupić każdy organizator imprezy masowej, na którą wstęp jest płatny. Jednak zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, ubezpieczenie OC nie obejmuje szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie rzeczy, wyrządzonych przez ubezpieczonego małżonkowi, rodzicom, dzieciom, rodzeństwu, a także krewnym. Z polisy nie pokryjemy również szkód polegających na zapłacie kar umownych czy powstałych w efekcie działań wojennych.

Na rynku znajdziemy propozycje dla organizatorów imprez, które nie są objęte obowiązkowym OC, czyli np. tych, na które wstęp jest darmowy. Warto zwrócić tu uwagę na ubezpieczenie uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gdy podczas takiej imprezy ktoś ulegnie wypadkowi, może zażądać od organizatora odszkodowania. Dlatego warto zadbać o wykupienie polisy, która zagwarantuje m.in. świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, z tytułu śmierci ubezpieczonego, zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Wykupując ubezpieczenie uczestników imprezy, warto pomyśleć również o polisie dla jej organizatora. Przydatne tu może okazać się ubezpieczenie sprzętu, urządzeń i innego wyposażenia, ubezpieczenie sprzętu podczas transportu i magazynowania, ubezpieczenie mienia przejętego dla organizacji imprezy, a nawet wartości pieniężnych i mienia pracowniczego. 

Polisę powinniśmy kupić szczególnie w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Istnieje np. ubezpieczenie "non-appearance" działające wtedy, gdy wykonawca nie pojawi się na imprezie. Obejmuje ono straty finansowe poniesione przez organizatora imprezy na skutek przesunięcia, zatrzymania lub odwołania imprezy z powodu zgonu, zranienia, choroby, a nawet uprowadzenia lub uwięzienia wykonawcy.

Ubezpieczyć się można także od odwołania imprezy z przyczyn niezależnych od organizatora, od odwołania lub przesunięcia imprezy z powodu złych warunków meteorologicznych. Istnieje też ubezpieczenie „nieprzewidzianej utraty publiczności”. Przyczyną takiej utraty mogą być np. demonstracje, strajki, warunki atmosferyczne czy awaria systemu rezerwacji.

 

 

 

Aut. Alicja HamkałoAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE:
  • 09.03.2016

    Alicja Hamkało

    Kategoria: ubezpieczenia

    Po co polisa na życie?

    polisa na życie Po co myśleć o polisie na życie, gdy jesteśmy młodzi, zdrowi i bogaci? Życie jest jednak nieprzewidywalne, raz zaskakuje pozytywnie, innym razem wystawia nas na próbę. Lepiej, aby na te trudniejsze momenty przygotować sobie poduszkę bezpieczeństwa. Przed czym ona zabezpiecza? ...