Informujemy, że strony Grupy Europa wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. zamknij x

Europa ubezpieczenia – no pewnie!
Prosto i na temat

polisa turystyczna

31.05.2017

Tomasz Janas

Polisa turystyczna zapewni pomoc językową w podróży

Obawiasz się wyjazdu za granicę, bo nie znasz języków obcych i boisz się, że gdy coś Ci się stanie, nie dasz sobie rady? To nie musi być problemem. Polisa turystyczna zapewni Ci pomoc asystenta językowego w razie trudnych sytuacji za granicą.

Agnieszka i Grzegorz podróżniczego bakcyla złapali po 50-tce. Są z pokolenia, które w szkole uczyło się tylko języka rosyjskiego, później już jako dorośli ludzie opanowali podstawy angielskiego. Ze względu na słabą znajomość języków bali się pierwszego wyjazdu bez biura turystycznego, ale w końcu się odważyli i polecieli do Wietnamu. Samodzielne wyjazdy przypadły im do gustu. Na co dzień podstawowy angielski wspomagany komunikacją na migi wystarcza, ale problem pojawił się, gdy Grzegorz miał wypadek na skuterze. Stracił przytomność, a spanikowana Agnieszka nie potrafiła porozumieć się z ratownikami udzielającymi mu pomocy i lekarzami w szpitalu.

Maria i Ewa lubią wyjeżdżać na wczasy all inclusive do ciepłych krajów. Zdarza się, że w hotelu nie ma na stałe polskiego rezydenta. Tak było także wtedy, gdy panie wyjechały do Egiptu, gdzie Marię dopadła choroba zwana zemstą faraona. Niestety, żadna z nich nie znała słowa w obcym języku, więc wizyta u lekarza okazała trudnym doświadczeniem.

Bariera językowa z ubezpieczeniem turystycznym

Jedną z największych obaw Polaków związaną z podróżami jest bariera językowa. Aż 19 proc. osób uważa, że niewystarczająca znajomość języka obcego utrudnia wyjazd lub wpływa na wybór miejsca podróży - pokazało badanie „Podróże zagraniczne w motywacjach i oczekiwaniach Polaków”, przeprowadzone na zlecenie TU Europa.

Problem ten można rozwiązać, kupując polisę podróżną obejmujące usługę wsparcia lingwistycznego w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy rabunku. Taką ofertę ma TU Europa w postaci ubezpieczenia turystycznego Travel World. Wystarczy, że klient lub towarzysząca mu osoba skontaktuje się telefonicznie z Centrum Pomocy, a konsultant pomoże porozumieć się z lekarzem, policjantem czy obsługą lotniska. Teraz nie musisz obawiać się kontaktów  obcokrajowcami w sytuacjach awaryjnych. Jeśli więc powstrzymuje Cię to przed podróżą, dzięki polisie możesz pokonać swoje lęki i zrealizować marzenia.

Polisa turystyczna z dłuższą ochroną

Zdarza się, że powrót z wakacji do kraju opóźnia się z przyczyn losowych, jak np. odwołanie lotu, autokaru czy promu. W takiej sytuacji turyście grozi, że zostanie bez ochrony ubezpieczeniowej za granicą, a to może mieć opłakane konsekwencje w razie choroby bądź wypadku.

Najlepszym rozwiązaniem w  takiej sytuacji jest ubezpieczenie turystyczne, które ulega przedłużeniu w nagłych, niezależnych od klienta sytuacjach. Takie rozwiązanie to nowość w ofercie TU Europa. W przypadku, gdy powrót do kraju opóźni się z przyczyn losowych, jak np. odwołanie lub opóźnienie lotu, autokaru bądź promu, polisa turystyczna Travel World będzie obowiązywała o 48 godzin dłużej niż okres, na który została wykupiona.

   TAGI: polisa turystyczna
Aut. Tomasz JanasAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.
POLECANE: